Nová škola - DUHA s.r.o.
Edice Čtení s porozuměním
0 Kč
0

15 + 1 ZDARMA - PRODLOUŽENÍ MIMOŘÁDNÉ AKCE PRO ROK 2024

Při zakoupení každých 15 učebnic nebo pracovních sešitů obdrží škola 1 kus daného titulu ZDARMA.

Aritmetika 7 – pracovní sešit

Aritmetika 7 – pracovní sešit
Dostupnost:Skladem
Katalogové číslo:7-12
ISBN:978-80-87565-50-6
Výrobce:Nakladatelství Nová škola Brno
Autor:Zdena Rosecká
Formát:B5
Vazba:šitá
Počet stran:40
Cena: 42 Kč

Pracovní sešit procvičuje učivo 7. ročníku a zároveň obsahuje přehled učiva

aritmetiky 5. – 7. ročníku.

Chceš-li, aby ti matematika nedělala problémy, snaž se myšlenkově vniknout do podstaty učiva.

  1. V sešitě máš učivo zpřehledněno, když přehled učiva chápeš, vysvětli ho kamarádů (velmi ti to prospěje, neboť přitom pochopíš, jestli učivu dobře rozumíš).
  2. Od str. 2 máš postupně na čtrnácti stranách příklady k úvahám pro bystření tvé mysli. Označeny jsou košem s míčem, u obrázku je nahoře zapsáno pořadí souboru příkladů a v míči je uveden maximální počet bodů, které můžeš získat, když máš všechny výsledky správné. Počítej si 2 body za správný výpočet a odpověď, přidej body, které jsou napsané u příkladu s hvězdou. Výsledky najdeš na str. 40.
  3. Řešené příklady jsou lehké, aby na nich byla vidět pravidla pro počítání. Poprvé je čti a u toho zapisuj výpočty na papír. Podruhé (za den nebo dva) si řešení příkladů zakryj a počítej samostatně.
  4. Cvičení – k řešení potřebuješ dát dohromady více poznatků. Když něčemu nerozumíš, vracej se k přehledu učiva nebo k řešeným příkladům. Na pomoc vezmi také učebnici Aritmetika 7.
  5. Radíme ti označovat si, např. vybarvením nadpisu, co je ti jasné, co počítáš bez problémů. Je totiž prospěšné vědět, co už dobře umíš.
  6. Pozornost věnuj též úvahám v přímé a nepřímé úměrnosti. Snaž se pochopit řešení trojčlenky úměrou, využiješ ji často ve fyzice, v chemii i při mnohých jiných početních problémech. Úsudky tě často povedou k výsledku zpaměti.
  7. Stránky označené letadlem obsahují rozšiřující učivo. Slovní úlohy označené hvězdou jsou obtížnější.
  8. Úlohy s označením sebehodnocení řeš samostatně. Hodnoť svoje dobré výsledky. Když v něčem chybuješ, uvědom si v čem a proč, dbej na nápravu.
Schválilo MŠMT č. j.: MSMT-12571/2021-3 dne 20. 7. 2021 k zařazení do seznamu učebnic pro základní vzdělávání jako součást ucelené řady učebnic pro vzdělávací obor Matematika a její aplikace s dobou platnosti čtyři roky.
Doporučené tituly
Podobné tituly

facebook

Ukázka interaktivních cvičení

IUč ke stažení

Katalog 1. stupeň

Katalog 2. stupeň

Bezplatné zapůjčení vzorků

| Hlavní stránka | Novinky | Akční nabídky | O nás | Jak nakupovat | Kontakty
Ověřit CSS!