Nová škola - DUHA s.r.o.
Edice Čtení s porozuměním
0 Kč
0

15 + 1 ZDARMA - PRODLOUŽENÍ MIMOŘÁDNÉ AKCE PRO ROK 2024

Při zakoupení každých 15 učebnic nebo pracovních sešitů obdrží škola 1 kus daného titulu ZDARMA.

Čítanka 4, původní řada (2. vydání)

Čítanka 4, původní řada (2. vydání)
Dostupnost:Skladem
Katalogové číslo:4-71
ISBN:978-80-88651-05-5
Výrobce:Nová škola - DUHA s.r.o.
Autor:Zita Janáčková a kolektiv
Formát:B5
Vazba:pevná
Počet stran:160
Cena: 164 Kč

Milí žáci,

předpokládáme, že coby novopečení čtvrťáci jste už zvládli techniku plynulého čtení a stali jste se zdatnými čtenáři. Do čítanky jsme pro vás vybrali řadu humorných příběhů ze života dětí, několik pohádek pro větší čtenáře, zajímavé pověsti odehrávající se v hluboké minulosti nebo spojené s některými kouty naší vlasti, napínavou dobrodružnou četbu, veselé básničky i populárně naučné texty z dětských encyklopedií. Naší snahou bylo, aby si každý z vás našel v čítance ukázku, která ho zaujme a povede k přečtení celé knihy.

Na vás, šikovné a bystré čtenáře, čeká čtenářská soutěž s názvem CESTA NA OSTROV ČTENÁŘů. Na stránkách čítanky se budete postupně setkávat se soutěžními úkoly označenými symbolem loďky. Každý splněný úkol vás přiblíží k O strovu čtenářů o stanovený počet mil.

Soutěž je dobrovolná, každý si může zvolit libovolný počet úkolů, které chce plnit.

V čítance je přiložena karta se symbolickým znázorněním vaší cesty. Na ní si vyznačujte, o kolik mil jste po splnění jednotlivých úkolů postoupili.

Ti, kteří splní potřebné množství úkolů a urazí tak celou trasu dlouhou 300 mil, doplují až na ostrov a stávají se „návštěvníky Ostrova čtenářů“. Za odměnu získávají Čtenářský diplom (z druhé strany karty) a velkou jedničku. (Pokud diplom získali už vaši předchůdci, napište nebo zavolejte nám, a my zašleme vaší třídě potřebný počet diplomů zdarma.)

Přejeme vám mnoho poutavých chvil prožitých spolu s hrdiny našich příběhů a hodně zdaru při zdolávání překážek po cestě na Ostrov čtenářů.

Schválilo MŠMT č. j.: MSMT-14229/2021-3 dne 20. 7. 2021 k zařazení do seznamu učebnic pro základní vzdělávání jako součást ucelené řady učebnic pro vzdělávací obor Český jazyk a literatura s dobou platnosti šest let.
Doporučené tituly
Podobné tituly
Čítanka 5 (2. vydání)
Katalog: 5-71
Cena 164 Kč
Čítanka 7, Čtení s porozuměním
Katalog: 77-65
Cena 208 Kč
Čítanka 9, Čtení s porozuměním
Katalog: 99-65
Cena 208 Kč

facebook

| Hlavní stránka | Novinky | Akční nabídky | O nás | Jak nakupovat | Kontakty
Ověřit CSS!