Nová škola - DUHA s.r.o.
Edice Čtení s porozuměním
0 Kč
0

NOVINKA Příprava na přijímací zkoušky na střední školy Český jazyk

Příprava na přijímací zkoušky na střední školy Český jazyk
Galerie
Příprava na přijímací zkoušky na střední školy Český jazykPříprava na přijímací zkoušky na střední školy Český jazykPříprava na přijímací zkoušky na střední školy Český jazykPříprava na přijímací zkoušky na střední školy Český jazykPříprava na přijímací zkoušky na střední školy Český jazyk
Dostupnost:Skladem
Katalogové číslo:99-61
ISBN:978-80-88285-37-3
Výrobce:Nová škola - DUHA s.r.o.
Autor:Mgr. Karla Prátová
Formát:A4
Počet stran:100
Cena: 150 Kč

Milé žákyně, milí žáci,

připravili jsme pro Vás publikaci Příprava na přijímací zkoušky z českého jazyka pro žáky 9. tříd, která Vám pomůže s přípravou na jednotné přijímací zkoušky. Publikace je rozdělena do čtyř kapitol.

V první části se seznámíte s jednotlivými druhy úkolů a se způsoby zápisu správných odpovědí do záznamového archu. Součástí je i několik rad, jak postupovat při řešení různých druhů úkolů.

Druhá kapitola obsahuje procvičovací úkoly, které jsou rozděleny do sedmi tematických celků, a to:

1. Zvuková stránka jazyka; nauka o slově, 2. Tvarosloví, 3, Pravopis, 4. Skladba, 5. Sloh, 6. Literatura, 7. Porozumění textu. Kapitola je koncipována tak, aby si žáci procvičili jednotlivé druhy úkolů typické pro testy a zápisy řešení. Texty použité v publikaci jsou zkráceny nebo upraveny.

Ve třetí kapitole najdete 10 cvičných didaktických testů, které jsou koncipovány tak, aby odpovídaly didaktickým testům používaným u přijímacích zkoušek.

Ve čtvrté části publikace je zařazen klíč s řešením všech úkolů.

Záznamové archy k jednotlivým testům (1–10) jsou zdarma ke stažení na www.NovaSkolaDUHA.cz.

Doporučujeme, abyste se seznámili s jednotlivými druhy úkolů v 1. kapitole a zopakovali si učivo ve 2. kapitole a až potom se věnovali samotným didaktickým testům. Každý test by se měl řešit v celku (60 minut), ne po částech. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat zápisu řešení do záznamového archu.

DŮLEŽITÉ RADY

Než půjdete k přijímacím zkouškám, vyzkoušejte si nějaký test, který byl připraven pro přijímací zkoušky v minulých letech. Určitě si vytiskněte zadání (testový sešit) i záznamový arch. Věnujte pozornost informacím na přední straně testového sešitu, jsou zde instrukce k vyplňování testu. Těmto informacím věnujte zvýšenou pozornost i u samotných přijímacích zkoušek.

Nezapomeňte na správné psací potřeby, určitě si s sebou vezměte i náhradní. Je potřeba, aby se propisovací tužka nepropíjela. Nepoužívejte gumovací pera!

Vždy si pozorně přečtěte zadání úkolu, dávejte pozor na věty se záporným slovesem. U úkolů týkajících se pravopisu se soustřeďte na to, zda máte hledat chybnou, nebo správnou možnost.

Soustřeďte se jen na konkrétní úkol, pokud si s ním nevíte rady, pokračujte dalším úkolem. Chybějící úkol si viditelně (nejlépe zvýrazňovačem) označte do testového sešitu, abyste se k němu mohli vrátit. Zaznačte si dílčí závěry.

Hlídejte si čas a nechejte si dostatečnou rezervu na přepsání správných odpovědí do záznamového archu.

Zbývá-li vám čas, vraťte se k úkolům, které jste nevyřešili. Zkuste řešení alespoň tipnout (netýká se otevřených úkolů).

Doporučené tituly

facebook

/clanky/videa/

| Hlavní stránka | Novinky | Akční nabídky | O nás | Jak nakupovat | Kontakty
Ověřit CSS!