Nová škola - DUHA s.r.o.
Edice Čtení s porozuměním
0 Kč
0

15 + 1 ZDARMA - PRODLOUŽENÍ MIMOŘÁDNÉ AKCE PRO ROK 2024

Při zakoupení každých 15 učebnic nebo pracovních sešitů obdrží škola 1 kus daného titulu ZDARMA.

Příprava na přijímací zkoušky na střední školy Matematika

Příprava na přijímací zkoušky na střední školy Matematika
Dostupnost:Skladem
Katalogové číslo:99-21
ISBN:978-80-88285-38-0
Výrobce:Nová škola - DUHA s.r.o.
Autor:Mgr. Eva Břicháčková
Formát:A4
Počet stran:100
Cena: 150 Kč

Milé žákyně, milí žáci,

připravili jsme pro Vás publikaci Příprava na přijímací zkoušky z matematiky pro žáky 9. tříd, která Vám pomůže s přípravou na jednotné přijímací zkoušky. Publikace je rozdělena do čtyř kapitol.

V první části se seznámíte s jednotlivými druhy úkolů a se způsoby zápisu správných odpovědí do záznamového archu. Součástí je i několik rad, jak postupovat při řešení různých druhů úkolů.

Druhá kapitola obsahuje procvičovací úlohy, které jsou rozděleny do čtrnácti tematických celků, a to:

1. Číselné výrazy, 2. Algebraické výrazy, 3. Lineární rovnice, 4. Procenta, 5. Slovní úlohy, 6. Poměr, 7. Závislosti, vztahy a práce s daty, 8. Pravoúhlý trojúhelník, 9. Úhly, 10. Jednotky, 11. Rovinné útvary, 12. Tělesa, 13. Konstrukční úlohy, 14. Nestandardní aplikační úlohy.

Možné postupy řešení těchto úloh najdete na webu www.novaskoladuha.cz.

Ve třetí kapitole je zahrnuto 10 cvičných didaktických testů, které jsou koncipovány tak, aby odpovídaly didaktickým testům používaným u přijímacích zkoušek.

Ve čtvrté části publikace je zařazen klíč s řešením všech úloh.

Důležitou pomocí Vám budou možné postupy řešení přípravných úloh z II . kapitoly, které najdete na www.novaskoladuha.cz.

Záznamové archy k jednotlivým didaktickým testům (1–10) jsou zdarma ke stažení rovněž na www.novaskoladuha.cz.

Při práci s našimi testy doporučujeme, abyste si učivo nejprve zopakovali a seznámili se s jednotlivými druhy úkolů v přípravné kapitole a teprve potom se věnovali samotným didaktickým testům. Každý test by se měl řešit v celku (70 minut), ne po částech. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat zápisu řešení do záznamového archu.

DŮLE ŽIT É RADY

Než půjdete k přijímacím zkouškám, vyzkoušejte si nějaký test, který byl připraven pro přijímací zkoušky v minulých letech. Určitě si vytiskněte zadání (testový sešit) i záznamový arch. Věnujte pozornost informacím na přední straně testového sešitu, jsou zde instrukce k vyplňování testu. Těmto informacím věnujte zvýšenou pozornost i u samotných přijímacích zkoušek.

Nezapomeňte na správné psací potřeby, určitě si s sebou vezměte i náhradní. Je potřeba, aby se propisovací tužka nepropíjela. Nepoužívejte gumovací pera!

Soustřeďte se jen na konkrétní úkol, pokud si s ním nevíte rady, pokračujte dalším úkolem. Chybějící úkol si viditelně (nejlépe zvýrazňovačem) označte do testového sešitu, abyste se k němu mohli vrátit. Zaznačte si dílčí závěry.

Hlídejte si čas a nechejte si dostatečnou rezervu na přepsání správných odpovědí do záznamového archu. Zbývá-li Vám čas, vraťte se k úkolům, které jste nevyřešili. Zkuste řešení alespoň tipnout (netýká se otevřených úkolů).

Doporučené tituly

facebook

Ukázka interaktivních cvičení

IUč ke stažení

Katalog 1. stupeň

Katalog 2. stupeň

Bezplatné zapůjčení vzorků

| Hlavní stránka | Novinky | Akční nabídky | O nás | Jak nakupovat | Kontakty
Ověřit CSS!